Yabancı Diziler

Viola Come Il Mare (Violet like the Sea) Dizi Tanıtımı

Türk ekranlarının sevilen yüzü Can Yaman, sınır ötesi bir üne kavuştu! Özellikle İtalya ve İspanya’da adından söz ettiren Yaman, şimdi de yabancı dizi projeleriyle gündemde. Türkiye’de her ne kadar medyanın dikkatini çekmekte zorlansa da, başarılarıyla uluslararası alanda kendini kanıtlıyor.

Sandokan’dan Sonra Yeni Rotası: Viola Come Il Mare

Can Yaman, “Sandokan” projesinin ardından “El Turco” ile İtalyan izleyicisiyle buluşmaya hazırlanırken, “Viola Come Il Mare” ise onun İtalya’daki ilk dizisi olarak kayıtlara geçti. 2022 sonbaharında başlayan ve 12 bölümden oluşan ilk sezonuyla dikkat çeken dizi, ikinci sezonuyla da bu yıl izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Netflix’in uluslararası arenada yayınlama hakkını satın aldığı bu yapıma, BluTV üzerinden de “Violet Like the Sea” adıyla ulaşabilirsiniz.

Bir Polisiye Roman Gibi: Viola Come Il Mare

Polisiye, gizem, romantizm, drama ve komedinin iç içe geçtiği bu dizi, 50 ila 59 dakika arasında değişen bölüm süreleriyle izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başarıyor. 2023’te “En İyi İtalyan Yapımı Dizi” ödülünün sahibi olan bu yapıt, aynı zamanda kadın başrol Francesca Chillemi’ye “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü getirdi.

Yaratıcı Ruhlar ve Usta Kalemler

Elena Bucaccio ve Silvia Leuzzi’nin yaratıcılığı ve kaleminden çıkan dizi, Simona Tanzini’nin 2020’de yayımlanan kitabından esinlenerek hayat buldu. İlk sezonun yönetmen koltuğunda Francesco Vicario otururken, ikinci sezonda Alexis Cahill ve Laszlo Barbo görev aldı. Yapımcı kadrosunda ise Luca Bernabei, Daniele Passani ve Corrado Trionfera gibi isimler yer alıyor.

Bunlarada Göz Atın :
Netflix Kübra Dizi Tanıtımı, Konusu, Oyuncuları İncelemesi

Kahramanımız Viola Vitale

Hikayemiz, Viola Vitale’nin yıllar sonra memleketi Sicilya’nın Palermo kentine dönüşüyle başlar. Moda dünyasında geçirdiği yılların ardından kendisine konulan bir hastalık teşhisiyle hayatı değişen Viola, gazetecilik yapmaya başlar. Francesca Chillemi’nin canlandırdığı Viola, renkleri duygulara dönüştürebilen özel bir yeteneğe sahip.

Can Yaman: Francesco Demir

Can Yaman’ın canlandırdığı Francesco Demir karakteri, Palermo Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan bir komiser. Viola ile olan tatlı sert ilişkisi diziye ayrı bir tat katıyor. İlk karşılaşmaları ve sonrasında gelişen olaylar, ikilinin arasındaki dinamikleri güçlendiriyor.

Destekleyici Karakterler ve Performanslar

Dizide, Giovanni Nasta, Simona Cavallari, Chiara Tron, David Coco gibi isimler de önemli roller üstleniyor. Her bir karakter, hikayeye kendi renklerini katıyor ve izleyiciyi Palermo’nun gizemli sokaklarına davet ediyor.

İzlenimler ve Beklentiler

İlk bölümüyle beni ekran başına kilitleyen “Viola Come Il Mare”, Francesca Chillemi’nin performansıyla kalbimi çaldı. Eğer dizi bu kalitede devam ederse, izleyicileri memnun etmeye yetecektir.

Bu benzersiz dizi, gizem ve romantizmi bir araya getirerek izleyicilere unutulmaz anlar yaşatmaya aday.

Tanıtım Fragmanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı