Biyografiler

Tyler Posey Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Tyler Posey’nin eğitiminden kariyer dönüm noktalarına, özel hayatından oynadığı dizilere kadar tüm detaylar bu yazıda. İyi okumalar!

Tyler Posey Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Tyler Posey, 18 Ekim 1991 tarihinde Santa Monica, Kaliforniya’da doğmuştur. Annesi, Cathy ve babası, John Posey de aktördür. Tyler Posey’nin hayatı ufak yaştan itibaren oyunculukla iç içe geçmiştir. Kendisi, 6 yaşında iken ilk defa oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Posey, 2001 yılında Collateral Damage isimli filmle profesyonel olarak oyunculuğa adım atmıştır. Daha sonra birçok televizyon dizisinde, filmde ve reklamda rol almıştır. Maid in Manhattan, Doc, Into the West ve Brothers & Sisters gibi yapımlarda yer almıştır.

Tyler Posey, 2011 yılında başrolünü oynadığı Teen Wolf dizisiyle geniş bir kitleye tanındı. Genç oyuncu, dizideki performansıyla izleyicilerden ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı. 2017 yılında dizinin final yapmasının ardından farklı projelerde yer almıştır.

Posey, oyunculuk kariyerini sürdürürken eğitimine de ara vermemiştir. Genç yaşta oyunculuk dersleri almış, tiyatro deneyimi edinmiş ve kendisini sürekli geliştirmiştir.

Tyler Posey, eğitimi ve kariyer başlangıcıyla, genç yaşta gösterdiği başarılarla dikkatleri üzerine çekmiş, hızla yükselen bir yıldız olmuştur.

Tyler Posey Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Tyler Posey Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Tyler Posey Kimdir?

Tyler Garcia Posey, 18 Ekim 1991’de Santa Monica, California’da doğmuştur. Amerikalı oyuncu ve müzisyen olan Posey, 2000’li yılların başından bu yana televizyon dizileri ve filmlerde yer almaktadır.

Kariyerinin Başlangıcı

İlk olarak 2000 yılında ‘Men of Honor’ filmiyle oyunculuk kariyerine adım atan Posey, daha sonra ‘Maid in Manhattan’ ve ‘Collateral Damage’ gibi filmlerde küçük roller almıştır.

Bunlarada Göz Atın :
William Sadler Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Teen Wolf Dizisi

Posey‘in kariyerindeki dönüm noktalarından biri, 2011-2017 yılları arasında yayınlanan ‘Teen Wolf’ dizisinde Scott McCall karakterini canlandırmasıdır. Bu dizi, Posey‘in uluslararası alanda tanınmasını sağlamıştır.

Diğer Projeler

‘Teen Wolf’ dizisinin ardından Posey, ‘Truth or Dare’ ve ‘Now Apocalypse’ gibi yapımlarda yer almıştır. Ayrıca müzik kariyerine de odaklanan Posey, birçok solo ve grup projesinde yer almıştır.

Tyler Posey Özel Hayatı

Tyler Posey, 18 Ekim 1991’de Santa Monica, Kaliforniya’da doğmuştur. Anne ve babası, John Posey ve Cyndi Garcia, aynı zamanda oyuncudur. Tyler Posey’in üç erkek kardeşi vardır. Posey, 18 yaşındayken, Seana Gorlick adında bir güzellik uzmanı ile nişanlandı. Ancak çift, 2014 yılında ayrıldı.

Tyler Posey, 2013 yılında Teen Wolf dizisindeki performansı nedeniyle genç sanatçılar tarafından verilen Teen Choice Awardsta En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterildi. Sanatçı, aynı zamanda bir müzik grubunun da vokalistidir. 2012 yılında Lost in Kostko adındaki rock grubuyla bir EP yayınladılar.

Tyler Posey, 2013 yılında Teen Wolf dizisinin setinde tanıştığı Seana Gorlick adında bir güzellik uzmanı ile nişanlandı. Ancak çift, 2014 yılında ayrıldı. 2017 yılında, Teen Wolf dizisinin 6. sezonunun final bölümünde, oyuncular, Teen Wolf ekibi ve hayranları da dahil olmak üzere 10 yıllık kariyerini kutladı.

Tyler Posey‘in bir hayranı olan usta oyuncu Jennifer Lopez, 2002 yılında Maid in Manhattan filminde birlikte rol aldıktan sonra, Posey’e hediye olarak bir motosiklet verdi ve bu genç adamın geleceğe ışık tutan parlak bir yıldız olduğunu söyledi. Posey, bu hediye karşılığında hayranı Lopez’e minnettar olduğunu belirtti.

Tyler Posey Oynadığı Dizi ve Filmler (Tablo)

Tyler Posey, kariyeri boyunca birçok dizi ve filmin içerisinde yer almıştır. İşte Tyler Posey‘in yer aldığı bazı dizi ve filmler:

  1. Teen Wolf
  2. Truth or Dare
  3. Maid in Manhattan
  4. Scary Movie 5
Bunlarada Göz Atın :
Misha Collins Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Bu yapımların dışında da birçok filmde ve dizide rol almış olan Tyler Posey, kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Film/Dizi Adı Yılı
Teen Wolf 2011-2017
Truth or Dare 2018
Maid in Manhattan 2002
Scary Movie 5 2013

Tyler Posey Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Tyler Posey oyunculuk kariyeri boyunca birçok ödül ve adaylık kazanmıştır. İlk büyük çıkışını olan Teen Wolf dizisiyle birlikte Teen Choice Awards ve Young Hollywood Awards gibi önemli ödüllerde adaylık elde etmiş ve birçok ödülün sahibi olmuştur.

2011 yılında Teen Choice Awards’da En İyi Drama Erkek Oyuncusu kategorisinde aday gösterilen Posey, aynı ödüllerde En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu ödülünü kazanmayı başarmıştır. Ayrıca Teen Wolf dizisi ile Young Hollywood Awards‘da En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Genç yaşına rağmen birçok önemli ödül ve adaylık kazanan Tyler Posey, işinde ne kadar başarılı olduğunu bu ödüller ile kanıtlamıştır.

Tyler Posey Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Tyler Posey Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Tyler Posey, kariyeri boyunca birçok unutulmaz replik ve sözlerin sahibi oldu. İşte onun en dikkat çeken sözleri:

  • Hiçbir zaman annemin kalbini kıramam, çünkü o benim kalbim. – Teen Wolf
  • Hayatımızın kontrolünü bize kimin verdiğini hatırlamıyorum, peki ya sen? – Truth or Dare
  • Eğer seninle birlikte olmak beni öldürecekse, seninle ölmeye razıyım. – Teen Wolf
  • Gerçek aşk, en büyük zayıflığımız oluyor. – Truth or Dare

Bu unutulmaz replikler, Tyler Posey’in karakterlerinin derinliğini ve duygusallığını yansıtıyor. Onun performansları sadece eğlenceli değil, aynı zamanda izleyicilere derin düşünceler de sunuyor.

Film/Dizi Replik/Söz
Teen Wolf Hiçbir zaman annemin kalbini kıramam, çünkü o benim kalbim.
Truth or Dare Hayatımızın kontrolünü bize kimin verdiğini hatırlamıyorum, peki ya sen?
Teen Wolf Eğer seninle birlikte olmak beni öldürecekse, seninle ölmeye razıyım.
Truth or Dare Gerçek aşk, en büyük zayıflığımız oluyor.
Bunlarada Göz Atın :
Tom Hanks Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Tyler Posey’in unutulmaz replikleri, izleyicilere uzun süre akıllarında kalacak ve onun oyunculuk yeteneğini bir kez daha vurgulayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı