Biyografiler

Tom Selleck Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Tom Selleck’in eğitimden kariyer başlangıcına, özel hayattan unutulmaz sözlere kadar tüm detayları bu blog yazısında bulabilirsiniz.

Tom Selleck Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Tom Selleck Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Tom Selleck Kimdir?

Tom Selleck, 29 Ocak 1945 tarihinde Detroit, Michigan’da doğmuştur. Babası, Robert Selleck, gerçek bir mühendis, bir işletme yöneticisi ve tüm aile için bir göstermenmiş. Annesi ise Martha Selleck. Tom Selleck, kendisi gibi oyuncu olan kardeşi Robert Selleck ile birlikte büyümüş. Ailesinin 13 yaşındayken boşandığını belirtmiş.

Tom Selleck‘in Eğitimi

Tom Selleck, 1962’de Beverly Hills Lisesi’nden mezun oldu ve ardından Los Angeles Valley College’ye gitti. Burbank, California’daki California Üniversitesi’ne transfer oldu ve burada işletme eğitimi alarak 1965 yılında lisans derecesi ile mezun oldu.

Kariyer Başlangıcı

Üniversite eğitimine devam ederken Tom Selleck, hava muhalefeti uçağı pilotu olarak çalışıyordu. Bu sırada, reklam ajansı Twentieth Century Fox tarafından keşfedildi ve oyunculuk teklifi aldı. Selleck, 1969 yapımı The Dating Game adlı bir TV dizisinde yer alarak işin içine girmiş oldu.

Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Tom Selleck, oyunculuk kariyerine başladıktan sonra birçok dizi ve sinema filmi ile dikkatleri üzerine çekti. Fakat kariyerinin gerçek dönüm noktası, 1980’li yıllarda yayınlanan Magnum, P.I. adlı TV dizisi ile olmuştur. Bu diziyle birlikte Selleck, büyük bir üne kavuşmuş ve birçok ödül kazanmıştır.

Tom Selleck Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Tom Selleck, ünlü bir Amerikalı aktör ve yapımcıdır. Kariyeri boyunca birçok dizi ve filmin başrolünde yer almıştır. Selleck’in kariyerindeki dönüm noktalarından biri, Magnum, P.I. adlı televizyon dizisinde canlandırdığı Thomas Magnum karakteridir. Bu dizi, Selleck’in uluslararası düzeyde ün kazanmasını sağlamış ve onu Hollywood’un en saygın isimlerinden biri haline getirmiştir.

Bunlarada Göz Atın :
Christopher Lloyd Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Magnum, P.I.’daki başarısının ardından Tom Selleck, filmlerde de başarılı performanslarıyla dikkat çekmiştir. Özellikle Three Men and a Baby adlı filmdeki rolü, onun sinema dünyasında da tanınmasını sağlamıştır. Bu film, Selleck’in kariyerindeki bir diğer dönüm noktası olarak kabul edilmektedir.

Bu dönemlerde hem televizyon hem de sinema dünyasında büyük başarı elde eden Tom Selleck, kariyerine birçok başarılı projeye imza atarak devam etmiştir. Özellikle 2005 yılında başlayan Blue Bloods adlı polisiye-drama dizisi, Selleck’in kariyerinde yeni bir dönüm noktası olmuştur. Bu dizi, onun televizyonda da hala popülerliğini koruduğunu kanıtlamış ve geniş bir hayran kitlesine sahip olduğunu göstermiştir.

Selleck’in kariyerindeki dönüm noktaları, hem televizyon projelerindeki başarısıyla hem de sinema filmlerindeki performansıyla dikkat çekmektedir. Onun bu başarılarla dolu kariyeri, onu Hollywood’un sevilen ve saygı duyulan isimlerinden biri haline getirmiştir.

Tom Selleck Özel Hayatı

Tom Selleck, Hollywood’un sevilen yıldızlarından biri olmasının yanı sıra özel hayatıyla da dikkat çekmektedir. Selleck, 1987 yılından bu yana evli olduğu eşi Jillie Mack ile mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Çiftin bir kızları bulunmaktadır ve aileleriyle birlikte Los Angeles’ta yaşamaktadır.

Tom Selleck, kameralar karşısında olduğu kadar, kameraların önünde de sıcak ve samimi bir insan olarak tanınmaktadır. Özel hayatında da dost canlısı ve yardımsever biri olarak bilinir. Yardım kuruluşlarına yaptığı bağışlar ve gönüllü çalışmalarla da sosyal sorumluluk bilincini her zaman ön planda tutmuştur.

Selleck, özel hayatıyla ilgili çok fazla magazin haberlerine konu olmamış ve özel hayatını medyadan uzak tutmayı tercih etmiştir. Bu sayede evliliği ve ailesiyle ilgili sıkıntı yaşamamış ve özel hayatını koruma altına almıştır.

Bir Hollywood yıldızı olarak, Tom Selleck özel hayatında da dikkat çeken, sevgi dolu bir aile babası ve çevresine yardımsever kişiliğiyle tanınmaktadır. Oyunculuğunun yanı sıra insan ilişkileriyle de her zaman takdir toplamıştır.

Bunlarada Göz Atın :
Leonardo DiCaprio Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Tom Selleck Oynadığı Dizi ve Filmler (Tablo)

Tom Selleck, kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde rol almıştır. İşte Tom Selleck’in oynadığı bazı dizi ve filmler:

  1. Magnum, P.I.: Tom Selleck’in en bilinen rolü olan Magnum, P.I. dizisinde baş karakter Thomas Magnum olarak yer almıştır. Bu dizi Selleck’in kariyerinde büyük bir dönüm noktası olmuştur.
  2. Friends: Selleck, Friends dizisinde Monica’nın erkek arkadaşı Richard olarak konuk oyuncu olarak görünmüştür. Bu performansıyla da izleyicilerden büyük bir beğeni almıştır.
  3. Three Men and a Baby: Bu komedi filmi, Tom Selleck’in en başarılı filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Selleck’in performansı izleyiciler tarafından oldukça sevilmiştir.

Bu tablodan da görüleceği üzere Tom Selleck, başarılı bir oyuncu olarak geniş bir projeler yelpazesiyle kariyerini zenginleştirmiştir.

Tom Selleck Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Tom Selleck, uzun kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış ve adaylık almıştır. En önde gelen ödüllerden biri olan Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu adaylığı bulunmaktadır. Ayrıca Altın Küre Ödülleri’nde de defalarca aday olmuş ve birçok kez ödül kazanmıştır. 1985 yılında En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü’nü kazanmıştır. Tom Selleck ayrıca Altın Ayı ödüllerinde de adaylık almıştır. Oyunculuğundaki başarısı ile pek çok kez farklı ödüllerin de sahibi olmuştur.

Tom Selleck’in aldığı ödüllerin yanı sıra, oyunculuğuyla birçok kez aday gösterildiği ve adaylıklar elde ettiği bilinmektedir. Selleck, uzun yıllar boyunca mesleki başarılarıyla ön plana çıkmış ve sektörde saygın bir konuma gelmiştir. Aldığı ödüller ve adaylıklar, oyunculuğunun kalitesini ve yeteneğini kanıtlamaktadır.

Ayrıca, Tom Selleck’in aldığı ödüllere ek olarak, özel hayatında da farklı ödüller ve onurlandırmalar aldığı bilinmektedir. Selleck’in sinema dünyasındaki başarısı, ona unutulmaz bir oyuncu olma özelliği kazandırmıştır. Aldığı ödüller ve adaylıklar, kariyerinin zirvesindeki performansını kanıtlamaktadır.

Bunlarada Göz Atın :
Timothée Chalamet Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Tom Selleck Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Ünlü oyuncu Tom Selleck’in kariyeri boyunca söylediği unutulmaz söz ve repliklere birlikte göz atalım. Selleck’in rollerine hayat verirken söylediği etkileyici sözler izleyiciler tarafından unutulmaz olarak hatırlanmaktadır.

1. Beni anlamak zorunda değilsiniz. Sadece beni sevin. – Friends

2. Hiçbir kadın bir adamın mabedi değildir. İnsanın en iyi arkadaşıdır. – Magnum, P.I.

3. Zor günleri iyi geçiremediğiniz zaman, geriye neleri hatırlayacaksınız? – Blue Bloods

4. Hayatta sadece işler yolunda gitmezse, işler yolunda gitmez. – Jesse Stone

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı