Yabancı Diziler

“Mary & George”: Julianne Moore’un Yıldızlaştığı Tarihi Drama

2024 yılında ekranlara gelecek olan “Mary & George”, Julianne Moore ve Nicholas Galitzine’in başrollerini paylaştığı, Kral I. James ile Buckingham Dükü George Villiers arasındaki ilişkiyi konu alan nefes kesen bir dönem dramasıdır. Bu yapıt, siyasi entrikalar, aşk ve güç mücadeleleriyle dolu İngiltere sarayını arka plan olarak kullanıyor.

Oyuncu Kadrosu ve Karakterler

Aşağıda, “Mary & George” dizisinde yer alan önemli oyuncular ve canlandırdıkları karakterlerin bir listesini bulacaksınız:

Oyuncu Adı Karakter
Julianne Moore Buckingham Kontesi Mary Villiers
Nicholas Galitzine George Villiers
Tony Curran Kral I. James
Mark O’Halloran Sir Francis Bacon
Laurie Davidson Robert Carr
Trine Dyrholm Kraliçe Anne
Tom Victor John Villers
Amelia Gething Frances Coke
Sean Gilder Sir Thomas Compton
Jacob McCarthy Christopher “Kit” Villers
Alice Grant Susan Villers/Susan Feilding
Niamh Algar Sandie
Nicola Walker Elizabeth Hatton
Samuel Blenkin Kral I. Charles
Mirren Mack Katherine Villiers
Rina Mahoney Laura Ashcattle
Adrian Rawlins Sir Edward Coke
Simon Russell Beale Sir George Villiers
Mary & George
Mary & George

Hikaye ve Tema

“Mary & George”, İngiltere’nin zirvesine yükselme hırsıyla dolu acımasız bir anne ve onun oğlunun hikayesini anlatıyor. Julianne Moore’un canlandırdığı Mary Villiers, politikacılara rüşvet vermek ve suçlularla işbirliği yapmak dahil her yolu deneyerek toplumsal basamakları tırmanıyor. Oğlu George’un, Kral I. James’in sevgilisi ve nihayetinde Buckingham Dükü olmasını sağlamak için her türlü entrikaya başvuruyor.

Bu dizi, gerçek tarihi olaylardan esinlenerek, 17. yüzyıl İngiltere’sinin saray yaşamını, siyasi çekişmelerini ve kişisel hırsların yol açtığı trajedileri gözler önüne seriyor. “Mary & George”, izleyicileri, güç, ihanet ve aşkın iç içe geçtiği bir döneme götürüyor.

Bunlarada Göz Atın :
FX dizisi Shōgun’un Beklenen Resmi Fragmanı Karşınızda

Yapım ve Yayın Bilgileri

Dizi, Sky Studios ve Liza Marshall’ın Hera Pictures’ı tarafından yapılmıştır. Yönetmen koltuğunda Oliver Hermanus, Alex Winckler ve Florian Cossen gibi isimler bulunuyor. İlk haberlere göre dizinin Sky ve AMC’de yayınlanacağı söylenmişti; ancak son gelen bilgilere göre Amerika’da Starz üzerinden izleyici ile buluşacak.

“Mary & George”un tarihi derinlikleri, karakterlerin zenginliği ve oyuncuların performansları ile 2024 yılında tüm dikkatleri üzerine çekmesi bekleniyor. Bu etkileyici yapım, tarih ve drama severler için kaçırılmayacak bir deneyim sunuyor.

Tanıtım Fragmanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı