Biyografiler

Sophie Turner Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Sophie Turner’un eğitimi, kariyeri, özel hayatı, film ve dizi rolleri, ödülleri ve unutulmaz sözleri hakkında bilgi edinin.

Sophie Turner Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Sophie Turner Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Sophie Turner aslen Kuzeyampton, İngiltere’de doğdu. Annesi Sally ve Babası Andrew bir ağız ve diş hekimiyle çalışmaktadır. Sophie’nin iki ablası vardır. Sophie, Warwick Prep School’da eğitim gördü ve daha sonra Kings High School for Girls’a gitti.

Turner‘ın oyunculuk kariyeri, 15 yaşındayken annesi onu bir tiyatro şirketinde oyunculuk dersleri almaya götürdüğünde başladı. Daha sonra, bir casting agent‘ın onu sokakta keşfetmesiyle profesyonel oyunculuk kariyerine başladı.

Turner‘ın kariyerindeki dönüm noktası, HBO’da yayınlanan ve dünya çapında popüler olan Game of Thrones dizisinde Sansa Stark karakterini canlandırmaya başlamasıydı. Bu dizi, Turner‘ın oyunculuk kariyerinde önemli bir adım oldu ve ona uluslararası üne kavuşmasını sağladı.

Genç yaşta büyük bir çıkış yakalayan Sophie Turner, oyunculuk yeteneği ve işçiliği ile kariyerinde büyük bir başarı elde etmiştir. Bu güçlü başlangıç, onun gelecekte de birçok önemli projede yer almasını sağlamıştır.

Sophie Turner Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Sophie Turner Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Sophie Turner kariyerindeki dönüm noktalarıyla adından sıkça söz ettiren genç bir oyuncudur. Oyunculuğa ilk adımını Game of Thrones dizisiyle attı.

2011 yılında, henüz 15 yaşındayken, Sansa Stark karakteriyle bu diziye dahil olan Turner, bu rolle bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Game of Thrones’un popülerliği sayesinde Turner’ın oyunculuk yetenekleri de geniş kitlelerce takdir edildi. Sansa Stark rolü, onun kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu.

Bunlarada Göz Atın :
Úrsula Corberó Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Game of Thrones’un dışında, Sophie Turner‘ın başka önemli bir dönüm noktası da X-Men serisindeki Jean Grey karakterini canlandırdığı zaman oldu. X-Men: Apocalypse (2016) ve X-Men: Dark Phoenix (2019) filmleriyle dünya çapında tanınan bir oyuncu haline geldi.

Bu büyük yapımlarda rol alarak uluslararası arenada adını duyuran Sophie Turner, kariyeri boyunca birçok dönüm noktası yaşadı ve kendinden sıkça söz ettirmeyi başardı.

Sophie Turner Özel Hayatı

Sophie Turner, İngiliz bir aktris ve 1996 doğumludur. 2016 yılından beri Amerikalı şarkıcı Joe Jonas ile ilişki yaşamaktadır. Çift 2019 yılında Las Vegas’ta evlenmiş ve 2020 yılında ikinci kez evlenerek büyük bir düğünle evlenmişlerdir. Özel hayatında oldukça mutlu bir ilişki sürdüren Turner, sosyal medyada da paylaşımlarıyla hayranlarını sürekli mutlu etmektedir.

Joe Jonas ile evliliği sonrası Turner, magazine yansıtarak, kariyerine ara vermiş ve ailesiyle daha fazla vakit geçirmiştir. Turner, medyada çok fazla yer almak istemese de, evliliği ve kariyeri hakkında merak edilenleri sevenleriyle paylaşmaktan çekinmemektedir.

Sophie Turner, İngiltere doğumlu olmasına rağmen Amerika’da yaşamaya başladıktan sonra hayatında önemli değişiklikler yaşamıştır. Özel hayatına ve ailesine olan bağlılığıyla bilinen Turner, basında sık sık özel hayatı hakkında çıkan söylentilere rağmen, daima kendini korumayı başarmıştır.

Özel hayatı hakkında çok fazla konuşmayı sevmeyen Sophie Turner, daima işine odaklanarak, ailesi ve sevdikleriyle vakit geçirmek istemektedir. Özellikle sosyal medyada da paylaşımları ve takipçileriyle olan etkileşimi, onun özel hayatı hakkında merak edilen birçok soruya yanıt olmaktadır.

Sophie Turner Oynadığı Dizi ve Filmler (Tablo)

Sophie Turner, İngiliz bir aktris ve modeldir. Kariyerine oyunculuk yaparak başlamış ve çeşitli film ve dizilerde rol almıştır. İşte oynadığı dizi ve filmler:

  • Game of Thrones (2011-2019): Turner, en bilinen rolü olan Sansa Stark karakteriyle ünlenmiştir. Dizideki performansıyla övgü toplamıştır.
  • X-Men serisi: Jean Grey karakteriyle X-Men serisinin genç versiyonunda rol almıştır. X-Men: Apocalypse (2016) ve Dark Phoenix (2019) filmlerinde bu karakteri canlandırmıştır.
  • Barely Lethal (2015): Oyuncu, bu aksiyon-komedi filminde Tasha karakterini canlandırmıştır.
  • The Thirteenth Tale (2013): BBC yapımı bu televizyon filmi, Turner’ın genç ve yaşlı Adeline’un iki farklı dönemini oynadığı bir rolde başarılı performans sergilediği bir yapım olmuştur.
Bunlarada Göz Atın :
Michael C. Hall Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Sophie Turner Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Sophie Turner Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Sophie Turner, kariyeri boyunca birçok önemli ödül ve adaylık elde etmiştir. Oynadığı karakterlerle aldığı ödüller ve adaylık sayısı hayranlarını gururlandırmaktadır.

Game of Thrones dizisinde canlandırdığı Sansa Stark karakteriyle Sophie Turner, birçok ödül ve adaylık elde etmiştir. 2019 yılında bu rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Emmy Ödülü’ne aday gösterilmiştir.

Aynı zamanda X-Men serisindeki performansıyla da dikkat çeken Turner, bu film serisindeki başarılı oyunculuğuyla genç yaşına rağmen birçok ödüle aday gösterilmiştir.

Sophie Turner’ın genç yaşına rağmen kariyerinde elde ettiği önemli ödüller arasında Teen Choice Awards ve People’s Choice Awards bulunmaktadır.

Genç yetenek, oyunculuk kariyerindeki başarılı performansıyla birçok sinema ve televizyon ödül töreninde aday gösterilmiş ve birçok ödül kazanmıştır.

Sophie Turner Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Sophie Turner, oyunculuğu ile olduğu kadar etkileyici sözleri ve replikleriyle de izleyicilerin unutamadığı bir isimdir. Game of Thrones dizisindeki performansıyla ünlenen Turner’ın birbirinden etkileyici replikleri bulunmaktadır.

Özellikle Sansa Stark karakteriyle milyonlarca izleyiciyi kendine hayran bırakan Sophie Turner’ın dizide söylediği birçok unutulmaz sözü vardır. Karakterinin güçlü duruşu ve yaşadığı acılarla ön plana çıkan replikleri, izleyicilerin zihninde derin izler bırakmıştır.

  • Bir köpek parçalanmış bir oyuncak kadar zararsızdır. – Sansa Stark
  • Mükemmel bir kraliçe değilim, ama hayatta olan tek kraliçe benim. – Sansa Stark

Bu replikler, Sophie Turner’ın oyunculuk yeteneğini ve karakterine bürünme kabiliyetini gözler önüne sermektedir. Game of Thrones dışında yer aldığı film ve dizilerde de benzer şekilde etkileyici repliklere imza atmıştır. Kendine özgü tarzı ve içten performansıyla Turner, unutulmaz sözleriyle de izleyicilerin kalbinde taht kurmuştur.

Bunlarada Göz Atın :
Jensen Ackles Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı