Yabancı Diziler

Legacies Dizi Tanıtımı

Legacies Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları

The CW kanalının unutulmaz dizileri The Vampire Diaries ve The Originals’ı hatırlayanlar için müjde! L. J. Smith’in efsanevi kitap serisinden uyarlanan bu iki dizi, Kevin Williamson ve Julie Plec iş birliğiyle ekranlarda büyük bir çıkış yapmıştı. Ana dizisi The Vampire Diaries sekiz sezonluk serüveniyle 2017’de sona erdi ve bu veda, hayranları için büyük bir boşluk bıraktı. Ancak, bu boşluğu doldurmak için beklememiz gerekmeyeceğini öğrendik. İşte karşınızda, bu efsanevi hikayenin devamını getirecek olan Legacies!

Legacies Hikaye Başlangıcı

The Vampire Diaries’in sekizinci sezonuyla 2017’de veda ettikten sonra, The Originals‘ın beşinci sezonunun sona erdiği bu büyülü dünya, yeni bir serüven için hazırlanıyor. Ekim ayında başlayan “Legacies”, devam eden ilk sezonunda 16 heyecan dolu bölüm sunacak.

Legacies Konusu ve Ana Karakterler

Dizinin hikayesi, The Vampire Diaries‘in de mekanı olan Mystic Falls kasabasında geçiyor. The Vampire Diaries‘de Caroline Forbes‘un ve Alaric Saltzman‘ın özel yetenekleri olan farklı türlerden gençlere rehberlik etmek için “Salvatore Boarding School” adında bir yatılı okul açtığını görmüştük. Legacies‘in hikayesi de işte bu okulun etrafında şekilleniyor. The Originals‘ın finalinin üzerinden iki yıl geçmiş durumda.

  • Okulun müdürü olarak Alaric’i (Matt Davis) görüyoruz. Diziye Caroline‘ın yeni isimleri okula dahil etmek için yetenek arayışında olmasıyla devam ediliyor.
  • Klaus Mikaelson ve Hayley Marshall‘ın 17 yaşındaki kızları Hope Mikaelson, okulun öğrencilerinden. Kendisi karmaşık aile geçmişinin de getirisiyle vampir, kurt adam ve cadılığı bir arada bulunduran üçlü ve özel bir tür. Karakteri burada The Originals‘ın son sezonunda Hope’u oynayan Danielle Rose Russell canlandırmaya devam ediyor.
Bunlarada Göz Atın :
Shameless Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Ayrıca Caroline‘ın taşıyıcı annelik yaptığı Alaric ve Jo‘nun ikizleri Josie (Kaylee Bryant) ve Lizzie (Jenny Boyd) Saltzman da okulun öğrencileri. Birbirinden farklı karakterlere sahip iki kardeş, annelerinin soyunun etkisiyle cadı. The Vampire Diaries‘de çocuk halleriyle görünen karakterleri genç halleriyle burada ilk kez görüyoruz.

  • Milton “M.G.” Greasley ve Penelope Park (Quincy Fouse / Lulu Antariksa): M.G., ikizlerle ve Hope’la iyi anlaşan okuldaki vampir topluluğunun öne çıkan isimlerinden. Penelope ise Lizzie‘nin eski sevgilisi ve bir cadı. Josie’ye olan davranışlarını beğenmediği için Lizzie’nin zıttına gitmeyi seviyor.
  • Landon Kirby ve Rafael Waithe (Aria Shahghasemi / Peyton Alex Smith): Okulun öğrencilerinden olmayan ama dizinin hikayesinin başlamasıyla ortaya çıkan bir ikili. Landon karakteri daha önce The Originals‘ın 5. sezon 12. bölümünde de yer aldı.

Koruyucu aile sistemi sayesinde tanışan iki karakter kardeş gibiler. Yolu okuldakilerle kesişen Rafael, kurt adam lanetinin tetiklenmesiyle okula öğrenci olarak dahil oluyor. İnsan olduğu düşünülen Landon ise farklı bir tür olduğuna dair ibareler göstermesiyle dikkati üzerine çekiyor.

Ayrıca bu ikili okuldakilerin hayatına girdikten sonra Mystic Falls‘ta canavarlar kendisini göstermeye ve özellikle okulu hedef almaya başlıyor. Alaric‘in önderliğindeki öğrenciler ise hem neler olduğuna açıklık getirmeye hem de bir anda ortaya çıkan bu canavarlardan kimse zarar görmeden kurtulmaya çalışıyor.

legacies oyuncular
legacies oyuncular

Legacies Dizi Notları

Legacies‘in şimdiye kadar yayınlanan ilk sezonunun yarısında The Vampire Diaries‘den veya The Originals‘tan bilinen bazı karakterler konuk olarak yer aldı. Örneğin The Vampire Diaries‘i kasabanın şerifi olarak tamamlayan Matt Donovan (Zach Roerig) şimdiye kadar iki bölümde göründü.

Legacies, benim gözümde The Vampire Diaries veya The Originals seviyesinde bir dizi değil. Belki aradan geçen zamanın etkisinden belki de benzer örneklerin çokluğundan dolayı böyle geliyordur. Ama asıl amaçlarının zaten buna yakın ve diğer iki diziden farklı tarzda bir şey çıkarmak olduğu düşüncesindeyim. Dolayısıyla bu, Legacies‘in izlenmez olduğu anlamına gelmesin.

Bunlarada Göz Atın :
Upload Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

İlk sezonun şimdiye kadar yayınlanan kısmında izleyiciye polisiye dramalarda olduğu gibi bölümlük hikayeler sundular. Bir yandan karakterlerin kişisel hayatlarında olanlar aktarılırken diğer yandan (bazısı onlarla bir şekilde bağlantılı olan) canavarlarla yapılan mücadele işleniyor. Alaric karakteri diğer dizi(ler)den bildiğimiz gibi. Tanımayanlar için sevilmeyecek türden değil bence. The Originals‘ı izlerken oyunculuk nedeniyle pek de sevmediğim Hope karakterine yavaş yavaş alışıyorum.

Yan karakterleri hikayeyi destekleyen türden olmuş. Gençlik dizisi olmasının da katkısıyla pek çok romantik açıdan pek çok seçenekle geliyorlar. Bu da dizinin hikayesinin dallanmasına ve uzamasına katkı sağlıyor. Önceki iki diziye dokundursalar da detaya boğmamaları veya gerektiğinde kısa açıklamalara girmeleri pozitif bir başka tarafı. En nihayetinde kendi açımdan bakarsam diğer iki diziyi tavsiye ederim ama az sezonlu bir doğa üstü gençlik dramasına hayır demeyenlere ve öteki iki diziden sonra bir taneye daha açık olanlara Legacies‘i tavsiye edebilirim.

Legacies Tanıtım Fragmanı

Diziyi Google ile arayın..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı