Biyografiler

Ian Somerhalder Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Ian Somerhalder’in eğitimi, kariyer başlangıcı, dönüm noktaları, özel hayatı, oynadığı dizi ve filmler, aldığı ödüller ve unutulmaz sözleri hakkında detaylı bilgi.

Ian Somerhalder Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Ian Somerhalder Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Ian Somerhalder, 8 Aralık 1978’de Louisiana’da doğmuştur. İki erkek kardeşi vardır ve çocukluğu Boating, swimming and fishing gibi aktivitelerle geçmiştir. Kendisi çok genç yaşlardan itibaren ısrarla oyunculuk kariyerine doğru ilerlemiştir.

Somerhalder, 10 yaşındayken annesi onu Kensington Oyunculuk Atölyesi‘ne kaydettirdi. Bu, onun yeteneğini keşfetmesini sağlayan bir adımdı. Ian, bu atölyede oyunculuk eğitimi aldı ve kariyerine adım attı.

Genç yaşlarda oyunculuk kariyerine başlayan Somerhalder, zamanla kendini geliştirmiş ve bu alanda kendine önemli bir yer edinmiştir. Genç yaşlarda başladığı oyunculuk kariyeri, ona birçok fırsat sunmuştur.

İlk kez Dünyanın Ucuna Yolculuk (Lost) adlı dizide Boone Carlyle rolüyle tanınmış ve bu rolüyle büyük beğeni toplamıştır. Bu dizi, onun kariyerinde dönüm noktası olmuştur.

Ian Somerhalder Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Ian Somerhalder, oyunculuk kariyerinde birçok önemli dönüm noktası yaşamıştır. İlk büyük çıkışını 2004 yılında başlayan Lost dizisiyle yapmıştır. Bu dizideki performansıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve izleyiciler tarafından büyük beğeni kazanmıştır.

The Vampire Diaries dizisi ise Somerhalder için kariyerinde gerçek bir dönüm noktası olmuştur. 2009 yılında başlayan bu dizi, vampir temalı bir gençlik dizisi olmasına rağmen geniş bir izleyici kitlesi tarafından sevilmiş ve uzun yıllar popülerliğini korumuştur.

2016 yılında The Vampire Diaries dizisi sona erdikten sonra Ian Somerhalder, kariyerinde yeni bir döneme adım atmıştır. Bu dönemde birçok farklı projede yer almış ve kendisini farklı rollerde gösterme fırsatı bulmuştur.

Bunlarada Göz Atın :
Tyler Posey Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Özellikle V-Wars adlı Netflix dizisindeki performansı, Somerhalder’ın kariyerinde önemli bir nokta olmuştur. Bu rolle vampir temalı projelerdeki deneyimi sayesinde izleyicilerden olumlu geri dönüşler almış ve başarılı bir performans sergilemiştir.

Ian Somerhalder Özel Hayatı

Ian Somerhalder, 8 Aralık 1978’de Louisiana, ABD’de doğmuştur. Ünlü oyuncu Lisa Somerhalder ve Robert Somerhalder’ın oğludur. İki kız kardeşi vardır. Ailesinin boşanmasının ardından annesi ve erkek kardeşiyle birlikte New Orleans ve New York arasında büyümüştür.

Somerhalder’ın 2010’da Nina Dobrev ile olan ilişkisi magazin dünyasında büyük yankı uyandırmıştır. Ancak çift 2013 yılında ayrılmıştır. 2015 yılında ise aktris Nikki Reed ile evlenmiştir. Nikki Reed ile olan mutlu evliliği ile gündeme gelmiştir.

Unutulmaz adam Ian Somerhalder, 2019 yılında kızları Bodhi Soleil Somerhalder’ı kucaklarına almıştır. İki aylık ikiz kız çocukları ile mutlu bir hayat sürmektedirler.

Hayırsever bir kişiliğe sahip olan Ian Somerhalder, hayvan sever olmasının yanı sıra pek çok çevreci projede yer almıştır. Ayrıca kendi kurduğu vakıf ile doğa ve hayvan sevgisini dünyaya yaymaya çalışmaktadır.

Ian Somerhalder Oynadığı Dizi ve Filmler (Tablo)

Ian Somerhalder, popüler Amerikan dizisi Vampire Diaries’deki başarılı performansı ile tanınır. Bu dizide, vampir kardeşlerden biri olan Damon Salvatore karakterini canlandırmaktadır. Ancak Ian’in kariyeri sadece Vampire Diaries ile sınırlı değil. Birçok film ve dizi projesinde yer almıştır.

Aşağıda, Ian Somerhalder’ın yer aldığı bazı dizi ve filmlerine ilişkin bir tablo bulunmaktadır:

  • Vampire Diaries
  • Lost
  • Smallville
  • The Rules of Attraction
  • Pulse

Ian Somerhalder‘ın kariyeri boyunca birçok farklı türdeki projede yer aldığı görülmektedir. Hem dram hem de fantastik yapımlarda başarılı performans sergilemiştir. Bu projeler arasında izleyicilerin gönlünde taht kuran Vampire Diaries kadar bilindik olmasa da, oyunculuk kariyerinin başarıyla ilerlediğini göstermektedir.

Bunlarada Göz Atın :
Todd Williams Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler
Film/Dizi Adı Rol
Vampire Diaries Damon Salvatore
Lost Boone Carlyle
Smallville Adam Knight
The Rules of Attraction Paul Denton
Pulse Dexter McCarthy

Ian Somerhalder Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Ian Somerhalder Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Ian Somerhalder kariyeri boyunca birçok başarıya imza atmıştır. Oyunculuk performansı ile pek çok ödüle layık görülen Somerhalder, aynı zamanda birçok prestijli ödül töreninde adaylık kazanmıştır.

2010 yılında Ian Somerhalder, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde Teen Choice Awards adayı olmuş ve bu adaylık ile geniş bir hayran kitlesi kazanmıştır.

2012 yılında CW Television Network tarafından düzenlenen Teen Choice Awards töreninde En İyi TV Kötüsü kategorisinde aday gösterilen Somerhalder, bu ödülü kazanarak kariyerinde önemli bir döneme imza atmıştır.

Yıldızının parladığı dizilerden biri olan The Vampire Diaries ile 2013 yılında People’s Choice Awards tarafından En İyi TV Kimliği kategorisinde aday gösterilen Ian Somerhalder, bu adaylık ile uluslararası alanda ses getirmiştir.

2019 yılında ise Somerhalder, profesyonel kariyerindeki başarılarından dolayı San Diego Comic-Con International tarafından En İyi TV Yönetmeni ödülüne layık görülmüştür. Bu ödülle beraber Ian Somerhalder, televizyon endüstrisindeki yetenekli yönetmenler arasında kendisine sağlam bir yer edinmiştir.

Ian Somerhalder Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Ian Somerhalder Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Ian Somerhalder, kariyeri boyunca birçok unutulmaz söz ve repliklere imza atmıştır. Oynadığı karakterlerle izleyicilere unutulmaz anlar yaşatan Ian Somerhalder’ın en dikkat çekici repliklerini derledik.

1. The vampire diaries dizisinde Damon Salvatore karakterine hayat veren Ian Somerhalder’ın en ikonik repliklerinden biri şüphesiz şudur: Ve eğer biri seni seviyorsa, asla başkasını istememelisin.

2. Another day in paradise. Bu replik ise Lost dizisinde Boone Carlyle karakterini canlandıran Ian Somerhalder’a aittir. Kısa cümlesiyle, karakterinin huzursuz ve sıkıntılı olduğunu anlatan Somerhalder, bu replikle hafızalarda yer edinmiştir.

Bunlarada Göz Atın :
Amanda Righetti Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler
Dizi/Film Replik
The Vampire Diaries Ve eğer biri seni seviyorsa, asla başkasını istememelisin.
Lost Another day in paradise.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı