Biyografiler

Elliot Page Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Elliot Page’nin eğitimi, kariyeri, özel hayatı, oynadığı dizi ve filmler, aldığı ödüller ve unutulmaz sözleri hakkında bilgi edinin.

Elliot Page Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Elliot Page, 21 Şubat 1987’de Halifax, Nova Scotia, Kanada’da doğdu. Eğitimine Halifax Grammar School ve Queen Elizabeth High School’da başladı. Daha sonra Toronto’daki Vaughan Road Academy’ye devam etti. 10 yaşında oyunculuk kariyerine başlayan Elliot Page, 1997 yılında ilk kez televizyon dizisi Pit Ponyde rol aldı ve oyunculuk kariyerine başladı.

Page, oyunculuk kariyerine genç yaşta başlamasına rağmen, eşsiz yeteneği ve karizmasıyla kısa sürede Hollywood’un dikkatini çekti. Genç yaşta birçok ödül kazanan Elliot Page, eğitimli ve yetenekli bir oyuncu olarak kariyerine devam etmekte.

Page, daha sonra dünya çapında tanınmasını sağlayacak olan Juno filmindeki performansıyla büyük beğeni topladı. Bu filmdeki oyunculuğu ona Akademi Ödülü adaylığı kazandırdı. Elliot Page, yetenekli ve başarılı bir oyuncu olarak kariyerine hızla yükselen bir yıldız.

Yetenekli oyuncu Elliot Page’in eğitimi ve kariyer başlangıcı, genç yaşta başladığı oyunculuk kariyeri sayesinde hızla yükselişe geçti. Oyunculuğuyla olduğu kadar eğitimiyle de dikkat çeken Page, başarılı bir Hollywood oyuncusu olma yolunda hızla ilerlemekte.

Elliot Page Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Elliot Page JUNO filmiyle uluslararası alanda tanınmış ve oyunculuk kariyerinde büyük bir çıkış yakalamıştır. Juno filmiyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar adayı olmuş ve bu filmle başarısını tescillemiştir. Bu film, Elliot Page’in kariyerindeki büyük bir dönüm noktası olmuştur.

Bunlarada Göz Atın :
Christopher Lloyd Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Inception (Başlangıç) filmi, Elliot Page’in kariyerindeki başka bir dönüm noktasıdır. Bu ABD yapımı bilim kurgu filmi, 2010 yılında vizyona girdiğinde büyük ilgi görmüş ve Page’in uluslararası alanda tanınmasını sağlamıştır.

The Umbrella Academy dizisi, Elliot Page’in kariyerinde önemli bir dönüm noktası olmuştur. Bu popüler dizide Page, Vanya Hargreeves karakterini canlandırmış ve hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden büyük beğeni toplamıştır. Page’in bu diziyle televizyon dünyasındaki başarısı da dikkat çekicidir.

Freeheld filmi, Elliot Page’in LGBT+ haklarına olan desteğini ve duyarlılığını göstermesi açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Bu filmde Page, gerçek bir hayattan uyarlanmış olan hikayede eşcinsel bir polis memurunu canlandırmış ve performansıyla büyük övgü kazanmıştır.

Elliot Page Özel Hayatı

Elliot Page Özel Hayatı

Elliot Page Özel Hayatı

Elliot Page, özel hayatına dair detayları genellikle özel tutar. Genellikle medyadan uzak duran Page, cinsel kimliğiyle ilgili açıklamalarıyla ve LGBTQ+ topluluğuna olan değerli destekleriyle tanınmaktadır.

Page, eşcinsel olduğunu 2014 yılında açıklamıştır ve o zamandan beri LGBTQ+ topluluğuna destek olmayı sürdürmektedir. Ayrıca, toplumda cinsel yönelim ve kimlik konularında farkındalık yaratmak için aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Özel hayatıyla ilgili olarak, Page, 2018 yılında profesyonel dansçı ve koreograf Emma Portner ile evlenmiştir. Çift, özel yaşamlarını ve ilişkilerini genellikle özel tutar ve medyadan uzak durur.

Elliot Page’in özel hayatına dair net bir şekilde bilgi vermemesi, kişisel sınırlarına saygı duyulmasını sağlamaktadır. Topluluklarına ve sektördeki meslektaşlarına olan desteğiyle ve kişisel yaşamına dair sınırları korumasıyla saygı duyulan bir isim olmaya devam etmektedir.

Elliot Page Oynadığı Dizi ve Filmler (Tablo)

Hayvanlarla Tanışmaktan Korkuyorum (1998) İsimli kısa filmle başladığı kariyerine, Elliot Page 2002 yılında Kanada yapımı “Pit Pony” dizisiyle başladı. Ardından 2005 yapımı “Hard Candy” filmiyle dikkatleri üzerine çekti ve 2007 yapımı “Juno” filmiyle çıkış yakaladı. Ellen Page, sırasıyla “Smart People” (2007), “Whip It” (2009), “Inception” (2010), “To Rome with Love” (2012), “X-Men: Days of Future Past” (2014), “Freeheld” (2015) gibi yapımlarda yer aldı.

 • Hard Candy (2005)
 • Juno (2007)
 • Smart People (2008)
 • Whip It (2009)
 • Inception (2010)
 • To Rome with Love (2012)
 • X-Men: Days of Future Past (2014)
 • Freeheld (2015)
Bunlarada Göz Atın :
Zach Grenier Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Flower (2017), The Cured (2017), My Days of Mercy (2017), Tallulah (2016) gibi yapımlarda yer alan Elliot Page, Netflix yapımı “The Umbrella Academy” dizisiyle de geniş bir kitleye ulaştı. Son olarak, 2021 yapımı “Naya Legend of the Golden Dolphin” filminde seslendirme yaptı.

Film/Dizi İsmi Yıl
Hard Candy 2005
Juno 2007
Smart People 2008
Whip It 2009
Inception 2010
To Rome with Love 2012
X-Men: Days of Future Past 2014
Freeheld 2015

Elliot Page Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Elliot Page, kariyeri boyunca birçok ödül ve adaylık kazanmıştır. 2007 yapımı Juno filmi ile En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterilmiştir. Aynı filmle En İyi Kadın Oyuncu dalında BAFTA ödülü kazanmıştır. Eğer bu başarılı oyuncunun tüm ödüllerini görmek isterseniz aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Film/Dizi Ödül/Adaylık
Juno En İyi Kadın Oyuncu – Oscar Adaylığı
Juno En İyi Kadın Oyuncu – BAFTA Ödülü
Hard Candy En İyi Kadın Oyuncu – Genie Ödülü Adaylığı
Hard Candy En İyi Kadın Oyuncu – Vancouver Film Critics Circle Ödülü Adaylığı

Elliot Page Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Elliot Page’in kariyeri boyunca söylediği unutulmaz söz ve repliklerin derlendiği tabloya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Gerçekten her zaman istediğin kişi olabilirsin.
 • Kendi ayaklarımın üzerinde durman gerektiğini anlamalısın.
 • Her geçen gün biraz daha güçleniyorum.
 • Toplumun bize dayattığı kalıplara uymak zorunda değilsin.
Film/Dizi Replik/Söz
Juno Gebe kalmamın nedeni, tropikal balıklarımı yemeye karar vermemdi.
Hard Candy Başka bir tokat atarsan, karşı koyarım.
The Umbrella Academy Ona karşı aynı şeyi hissediyor olabilirim, ama o benim annem değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Une Mère Parfaite Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncuları Chicago Fire 12.Sezon 2.Bölüm Fragmanı Chicago P.D. 11.Sezon 2.Bölüm Fragmanı